ورود  | 04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً و َحافِظاً و َقائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جزئیات خبر
آموزش قرآن به مادران در ماه مبارک رمضان
image

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری بیش از سیصد و پنجاه کارگاه آموزش قرآن به مادران غنچه های شهر خبر داد و گفت: استفاده از نقش مادر بعنوان اولین و مهمترین الگو برای فرزندان می تواند روشی مناسب در نهادینه کردن آموزه های دینی در میان نسل آینده باشد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، نرگس معدنی پور مدیرکل امور بانوان با اعلام این خبر گفت: لذت بخش نمودن خواندن قرآن و آموزه های اخلاقی زمانی می تواند موثر و پایدار باشد که با تشویق و تکرار در خانه توسط والدین بویژه مادران همراه باشد.

معدنی پور با اشاره به دیگر اهداف اجرای این کارگاه ها گفت: ارائه آموزش های لازمِ شیوه های صحیح تربیت کودک از دیدگاه قرآن، سنت و روان شناسی، هویت دادن به گرایش های مشارکت جویانه والدین و کودکان، آشناسازی خانواده ها ازنیازهای فرهنگی و اجتماعی کودکان از دیگر اهداف این کارگاه ها می باشد که امیدواریم به آن دست یابیم.

وی با اشاره به آنکه در هر منطقه 16 کارگاه آموزشی برگزار می شود، ادامه داد: این کارگاهها در طول ماه مبارک رمضان در سطح محلات شهر تهران برگزار خواهد شد و مخاطبین این کارگاه ها مادران دارای فرزند صفر تا چهار سال و به نوعی مادران غنچه های شهر می باشند.

نرگس معدنی پور در ادامه با بیان آنکه 4 سرفصل ِ امور مذهبی و دینی، امور تربیتی، بازی و سرگرمی و مهارت های ارتباطی برای آموزش در نظر گرفته شده است، گفت: آموزش امور مذهبی و دینی یکی از سرفصل های در نظر گرفته شده برای کارگاه ها می باشد که در آن آموزش داستانهای قرآنی به مادر و کودک، نحوه آموزش قرآن و نماز به کوکان توسط مادران، ارائه روش های تربیتی فرزند پروری بر اساس سیره ائمه و قرآن، الگوهای برتر فرزند پروری بر اساس سیره ائمه و قرآن، تاثیر مطالعه کتاب های مذهبی بر تربیت دینی کودک، آشنائی والدین با حقوق کودک در اسلام و... ارائه می شود، در سرفصل امور تربیتی نیز آشنایی با اصول تربیت کودکان، آشنایی با روان شناسی رشد کودک، آشنایی با تکنیک های موفق تربیتی ، آشنائی با ادبیات کودکانه و توجه به هوش هیجانی کودک، آشنایی با روشهای اصلاح رفتار کودک، آشنایی با روشهای تربیتی موثر بر عزت نفس و اعتماد به نفس کودکان و... ارائه خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی دیگر از سرفصل های آموزشی بازی و سرگرمی است که با موضوعات تاثیر بازی بر کشف و پرورش خلاقیت کودک، تاثیر بازی بر سلامت روح و جسم کودک، معرفی و نحوه استفاده از صنایع فرهنگی مناسب و تکنولوژی آموزشی برای کودک، شناخت بازیهای مناسب گروه سنی 0 تا 4 سال به مادران، آموزش ساخت وسایل بازی خلاق توسط مادر و کودک و... برگزار خواهد شد و در سرفصلِ مهارتهای ارتباطی نیز روش های ارتباطی والدین و کودک، نحوه و میزان ارتباط کودک و همسالان و راه کار های تقویت این ارتباط، روش های تقویت ارتباط سالمندان باکودک و ... ارائه می شود.

print
rating
  نظرات