ورود  | 04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً و َحافِظاً و َقائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جزئیات خبر
برگزاری بیش از پانصد و سی برنامه به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب
image

مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری بیش از پانصدوسی برنامه در قالب های متنوع به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب خبر داد و گفت: کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، نرگس معدنی پور، مدیرکل امور بانوان شهرداری تهران از برگزاری برنامه های عفاف و حجاب به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب خبر داد و گفت: شهرداری تهران بیش از پانصد و سی برنامه در قالب های متنوع در سطح محلات شهر تهران به منظور سالم سازی جامعه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و با هدف ارتقاء سطح بینش دینی دختران و بانوان شهروند در زمیته عفاف و حجاب  برگزار می کند.

نرگس معدنی پور در ادامه گفت: ترويج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاثير بسزايي در تحكيم بنيان خانواده و ايجاد امنيت و سلامت جامعه دارد، لذا کوشش برای تعمیق فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه موجب ارتقاء فرهنگ عمومی و تحکیم بنیان خانواده خواهد شدکه این مهم در تمامی برنامه های اداره کل امور بانوان دیده شده است.

معدنی پور با اشاره به برگزاری چهارصدو پنجاه و چهارکارگاه و نشست عفاف و حجاب در سطح محلات شهر تهران، گفت: این کارگاهها از پانزدهم تیرماه آغاز شده است که تا بیست و یکم تیرماه ادامه خواهد داشت و این کارگاهها با حضور بیش از پانزده هزار نفر از بانوان، دختران، کودکان شهروند و پرسنل شهرداری تهران برگزار می شود.

نرگس معدنی پور در ادامه با بیان آنکه کارگاههای آموزشی برای مخاطبین مختلف بصورت مجزا تشکیل خواهد شد، گفت: مخاطبین شامل دختران و بانوان 15 الی 25 سال، دختران و بانوان 25 الی 35 سال، دختران گروه سنی 9 تا 15 سال که به دلیل رشد روانی و جسمانی، این گروه نیاز به آموزش های خاص دارند و همچنین مادران و مربیان مهد کودک ها، به دلیل اهمیت تعمیق عفاف و حجاب از سنین پایین توسط آموزش است، می باشد.

وی ادامه داد: تعداد پنجاه و نه اردوی آموزشی و تفریحی نیز برای سه هزار نفر از بانوان و دختران شهروند در حال اجراست که نشست های عفاف و حجاب همراه با پرسش و پاسخ توسط اساتید مجرب در این اردوها انجام خواهد شد و مکان های مختص بانوان چون شهربانوها، پارکهای بانوان و ... و مزار شهدای گمنام برای اردوها در نظر گرفته شده تا علاوه بر فراهم کردن حضور بانوان محجبه در مکان هایی که احتمالا جوانان بیشتری در آن حضور دارند، زمینه جذب جوانان حاضر در محل به مباحث عفاف و حجاب و مشاوره ایجاد شود.

نرگس معدنی پور با بیان آنکه همایش هایی نیز به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب با حضور ده هزار شهروند برگزار خواهد شد، گفت: در بیست و یکم تیرماه که مصادف با روز ملی عفاف و حجاب است، بیست و چهار همایش در سطح مناطق بیست و دوگانه برگزار  خواهد شد که شامل سخنرانی، نمایشگاه، غرفه های مشاوره و برگزاری مسابقه خواهد بود.

مدیرکل امور بانوان ادامه داد: تمامی برنامه های در نظر گرفته شده به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب  با موضوع های، مبانی حجاب در قرآن و معارف اهل بیت(س)، عفاف و حجاب و تاثیر آن در تحکیم بنیان خانواده شامل همسرداری و فرزند پروری، پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در جامعه، محیط کار و مهمانی، ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی شامل ترویج مد و البسه اسلامی، ایرانی با توجه به رویکرد تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و همچنین زیبایی های عفاف و حجاب، اجرا خواهد شد.

print
rating
  نظرات