ورود  | 04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً و َحافِظاً و َقائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جزئیات خبر
نقش زنان در انتقال مفاهیم و پیام عاشورا به جامعه بی بدیل است
image

مدیر کل امور یانوان شهرداری تهران گفت: زنان نقش موثر و بی بدیلی در انتقال مفاهیم و پیام عاشورا به جامعه دارند و تببین رسالت و نقش زنان در قیام عاشورا یکی از مهمترین وظایفی است که عمل به آن امری ضروری قلمداد می شود.


به گزارش پرتال داخلی شهرداری تهران، نرگس معدنی پور در پنجمین گردهمایی "زنان عاشورایی" که صبح دیروز در مهدیه تهران برگزار شد، ضمن بیان این مطلب افزود: شهرداری تهران در برگزاری این مراسم و اجرای مدیحه سرایی و تعزیه خوانی ها همواره سعی بر ارایه الگوهای مناسب عزارداری و ترویج روش های سنتی عزارداری حسینی در بین شهروندان داشته است. پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی شاهد گسترش و توسعه هیات های عزاداری هستیم و به تناسبت افزایش هیات های مذهبی و شمار مبلغان دینی بنا به تاکید مقام معظم رهبری می بایست الگوهای مناسبت عزاداری حفظ و ترویج شود.

معدنی پور با اشاره به دیگر اهداف برگزاری پنجمین گردهمایی" زنان عاشورایی" گفت: زنان نقش موثر و بی بدیلی در انتقال مفاهیم و پیام عاشورا به جامعه دارند و تببین رسالت و نقش زنان با توجه به جایگاه آنان در خانواده و اجتماع در انتقال پیام قیام عاشورا یکی از مهمترین وظایفی است که عمل به آن امری ضروری قلمداد می شود.

مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران ادامه داد: مجموعه مدیریت شهری در مناسبت های گوناگون دینی و مذهبی برنامه های ویژه ای را محوریت ارتقا جایگاه زنان در فعالیت ها و مشارکت های اجتماعی اجرا می کند.

print
rating
  نظرات