ورود  | 04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً و َحافِظاً و َقائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جزئیات خبر
باید به بانوانی که شهدا و رزمندگان را در دامان خود پروراندند افتخار کنیم
image

شهردار تهران با بیان اینکه اگر امروز به رزمندگان و شهدای دفاع مقدس افتخار می کنیم در واقع باید به دامان مادرانی افتخار کنیم که چنین فرزندانی به جامعه تقدیم کردند ، گفت : سختی که همسران ، مادران و خواهران رزمندگان در این دوران متحمل شدند از خود رزمندگان بیشتر بود.


به گزارش پرتال داخلی شهرداری تهران، دکتر محمد باقر قالیباف در مراسم "خانواده و دفاع مقدس" و تجلیل از بانوان ایثارگر و خانواده بانوان شهیده که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد ، اظهار کرد : خوب است که در هفته دفاع مقدس یک روز به عنوان "روز خانواده و دفاع مقدس" نامگذاری شد و شهرداری این توفیق را پیدا کرد که از خانواده های شهدا ، جانبازان ، آزادگان و ایثارگران تقدیر کند.

شهردار تهران گفت: اگر امروز ما به رزمندگان و شهدای دفاع مقدس افتخار می کنیم در واقع باید به دامان مادرانی افتخار کنیم که چنین فرزندانی به جامعه تقدیم کردند و قطعا این مادران نان حلال به فرزندان خود داده و هنگام محرم و صفر به فرزندان خود شیر داده اند که این چنین برای اسلام جان خود را فدا می کنند.

قالیباف تصریح کرد : اگر امروز ملت ایران ملت با عزتی است و کشورمان در امنیت به سر می برد و دشمنان جرات تعرض ندارند به دلیل رشادت رزمندگان دوران دفاع مقدس و فتح خرمشهر است.

وی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دنیا ، ایران را به واسطه قرارداد ننگین ترکمنچای می شناخت، گفت: امروز جهانیان ایران را با فتح خرمشهر و سلحشوری های رزمندگان دفاع مقدس می شناسند.

شهردار تهران ضمن تقدیر از زنان و نقش آنها در دوران دفاع مقدس، عنوان کرد: من خود توفیق حضور در جبهه های جنگ را داشته ام و شهادت می دهم سختی ای که همسران ، مادران و خواهران رزمندگان در این دوران متحمل شدند از خود رزمندگان بیشتر بوده و همسران و مادران این عزیزان هر لحظه در انتظار خبر شهادت عزیزانشان زمان را می گذراندند که این انتظار بسیار دردآور است.

قالیباف با تاکید اینکه رزمندگان در میدان جنگ به مراتب آسوده خاطر تر از مادران ، همسران و خواهران خود بودند ، افزود: چه بسیار بانوانی که علی رغم حمایت های خود از همسران ، پدران و برادران خود نیز در جبهه های جنگ حضور داشته و با دشمن بعثی به جنگ پرداخته و یا به اقداماتی همچون پرستاری و امدادگری می پرداختند که باید از یکایک این شیر زنان قدردانی کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه باید از خداوند تشکر کنیم که بر ما منت گذاشته و عمر ما را در این زمان قرار داد تا یک مرد الهی همچون امام خمینی(ره) در این عرصه بیاید و ما را از ظلمات به سمت نور هدایت کند ، گفت : این توفیق بزرگی است که چرخ تاریخ بچرخد و ما در سایه ولایت زندگی کنیم.

قالیباف افزود: هر کسی که در مسیر سید الشهدا (ع) حرکت کند، برای همیشه با عزت خواهد بود و شما خانواده شهدا در این مسیر گام برداشته اید.

بنا بر این گزارش، در ابتدای مراسم معصومه آباد عضو شورای شهر به بازگویی خاطرات اسارت خود در جنگ تحمیلی پرداخت و در ادامه توسط سرلشگر فیروزآبادی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، دکتر قالیباف شهردار تهران و زهرا مشیر مشاور شهردار تهران از بانوان رزمنده ، ایثارگر و خانواده بانوان شهیده تقدیر به عمل آمد که در این میان می توان به بانوانی نظیر مرضیه جهان آرا، مهناز دارابی، فاطمه جمشیدی، خانواده شهیده زهرا قلی پور اردکانی و فرزانه محمدی تهرانی اشاره کرد.

 

print
rating
  نظرات