ورود  | 04/26/2018 - پنجشنبه 6 ارديبهشت 1397
اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِيِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَيْهِ وَ عَلى آبائِهِ في هذِهِ السّاعَةِ وَفي كُلِّ ساعَةٍ وَلِيّاً و َحافِظاً و َقائِداً و َناصِراً وَ دَليلاً وَ عَيْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتِّعَهُ فيها طَويلاً
جزئیات خبر
چهارمین جشن همراز یاس در بوستان ولایت برگزار شد.
image

رئیس کمیته ی سلامت و زیست شهری شورای اسلامی شهر تهران گفت: زن محور و تکیه گاه و نقطه عطف خانواده است و اگر جامعه ای بتواند روی زنان سرمایه گذاری کند و ظرفیت های سیاسی، اجتماعی، هنری و علمی او را پیدا کند می تواند بهترین توسعه را پدیدار کند.


به گزارش روابط عمومی اداره کل امور بانوان شهرداری تهران، در راستای تکریم بانوان شاغل در شهرداری تهران و همزمان با ایام فرخنده میلاد با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س)، به همت اداره کل امور بانوان جشنهای همرازیاس ویژه بانوان شاغل در شهرداری تهران در بوستان بزرگ ولایت و در مجموعه شهربانوی این بوستان در حال برگزاری است.

در چهارمین جشن از ویژه برنامه های همراز یاس، دکتر معصومه آباد، رئیس کمیته ی سلامت و زیست شهری شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از شهرداری تهران به خاطر توجه به قشر بانوان به عنوان کانون خانواده و اختصاص فضایی به بانوان در بوستان ولایت، بیان نمود: این گردهمایی ها و جشن ها فرصتی است تا ما یک بار دیگر در خصوص مقام حضرت زهرا(س) و اهل بیت که کشتی نجات هستند بیاندیشیم و ببینیم چقدر به دایره ارادت حضرت زهرا(س) نزدیک هستیم، ایشان افزودند باید تلاش کنیم خود را به محبت حضرت زهرا(س) نزدیک کنیم تا بتوانیم ذره ای از جلوه ی  اهورائی و نورانی ایشان بهره مند شویم.

دکتر آباد در بخشی دیگر از سخنان خود عنوان نمود: حضرت زهرا(س) گنج بی پایان است که خداوند علت خلقت را این بانوی عظیم القدر و خاندانش می داند و باید ببینیم تا چه حد توانسته ایم به این گنج نزدیک شویم.

وی در ادامه  زن را به عنوان محور و تکیه گاه و نقطه عطف خانواده معرفی کرد و گفت: اگر جامعه ای بتواند روی زنان سرمایه گذاری کند و ظرفیت های سیاسی، اجتماعی، هنری و علمی او را پیدا کند می تواند بهترین توسعه را پدیدار کند و هنگامی که در برنامه ها از زن صحبت می شود، می بایست به ابعاد هم جانبه شخصیت زن پرداخته شود و تنها به حق و حقوق زن اشاره نشود بلکه در کنار حقوق زن به تکالیف زن نیز دقت شود زیرا زنان به عنوان همسر، مادر، دختر، کارمند و .... وظایفی دارند و برای آنکه به دایره محبت حضرت زهرا(س) به عنوان الگوی تمامی بانوان عالم نزدیک شوند باید به تکالیف خود در نقش های مختلفی که در جامعه بر عهده دارند عمل کنند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی(ره)، بیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی بیان نمودند: از روزی که حضرت امام به جامعه زنان امر کردند که در اجتماع حاظر شوید تا امروز همچنان در صحنه حاظر هستیم.

print
rating
  نظرات